Véleményünk szerint egész nyugodtan kihelyezhetjük őket a szabadba. Május végén, amikor az éjszakák már nem hűvösebbek 14-16°C-nál, ki lehet vinni őket egy fa alá, akár fellógatni. A fa árnyéka kellő árnyékot adhat napközben, ügyeljünk, hogy közvetlen napfény csak reggel vagy késő délután érheti.Azok a kertek, amelyek ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, nem ideálisak.
Nyáron minden harmadik öntözésnél ajánlatos a gyári előírás felére hígított tápoldattal locsolni a növényeket. A túltápozásra a növények érzékenyek, és a gyökérzónában feldúsult tápsó a gyökerek pusztulását okozhatja. Tipp: Havonta 1x nagy mennyiségű öntözővízzel érdemes átmosatni az ültető közeget, hogy a felgyűlt tápsók kimosódjanak.
Áztatva kell öntözni, 20 percig elegendő áztatni a növényt, úgy, hogy a cserép teteje már ne érjen bele a vízbe. Így elkerülhető a tőrothadás, melyre nagyon érzékeny a Phalaenopsis. Jelzésként a levelek feszességét, és a gyökerek színét kell figyelni. Ha ráncos a levél, vagy szürke a gyökérzet, öntözést igényel.
Az öntözővíz minőségére a Phalaenposisok is kényesek. Kemény csapvíz szóba se kerülhet, a legjobb a tiszta esővíz. Nyáron minimum hetente 2x kell őket locsolni, de kánikula időszakban ennél gyakrabban is szükséges lehet. Télen 10 naponta ajánlott az öntözés. Ha az ablakban tartjuk a növényünket, melyhez közel helyezkedik el a radiátor, télen könnyebben kiszáradhat, így indokolt